AĞIZ KOKUSU KİTAPLARI TANITIM SAYFASIAğız ve nefes kokusu
AĞIZ VE NEFES KOKUSU

Dünyada ve ülkemizde ağız ve nefes kokusu üzerine yayınlanmış en geniş kapsamlı bilim kitabıdır. Ağız ve nefes kokularının meydana gelmesi, mekanizmaları, hastalığın seyri, muayenesi, teşhiste kullanılan kimyasal maddeler ve cihazlar, teşhisin yapılması, koku ölçümü ve ağız kokusunun tedavisi.
660 resim, 230 tablo, 950 sayfa, 63 bölüm, 16x24x5 cm .
Şöyle refere edilir: Aydın M. Ağız ve Nefes Kokusu. Özyurt Matbası, 2022, Ankara.

KİTABIN TANITIM SAYFASI


Ağız kokusu soru ve cevapları

AĞIZ KOKUSU SORU-CEVAPLARI


Halkın bizlere sık sorduğu 146 sorunun yanıtlandığı, 50 sayfa, 26 resimden oluşan 15x21 cm boyutlarında parlak kuşe kağıda basılmış hasta bilgilendirme kitapçığıdır. Şöyle refere edilir:
Aydın M. Ağız ve nefes Kokusu bilgilendirme kitapçığı Özyurt matbası, 2021 Ankara


KİTABIN TANITIM SAYFASI


Ağız kokusu soru ve cevaplar

SORULAR VE CEVAPLARLA AĞIZ KOKUSU


Halk için ağız kokusu bilgilendirme kitapçığı
70 sayfa, renkli, resimli, 141 tane sık sorulan soru ve cevapları, parlak kağıda 14 x21 cm mat kapak
Şöyle refere edilir:
Murat Aydın. Sorular ve cevaplarla Ağız kokusu. Özyurt Matbacılık, Ankara, 2011
KİTABI İNDİRTeşhisten tedaviye ağız kokusu

TEŞHİSTEN TEDAVİYE AĞIZ KOKUSU69 şekil ve grafik, 43 tablo, 70 tane kimyasal madde ve formül, 147 tane preparat ismi, 18 bölüm, 4 tane Ek , siyah-beyaz 250 sayfa, 16.5 x 23.5 cm parlak kapak, önsöz

Şöyle refere edilir:
Aydın Murat. Teşhisten Tedaviye AĞIZ KOKUSU. Nobel kitabevi, 2008, İstanbul


KİTABI İNDİR


YAZARIN MESLEKTAŞLARINA MEKTUBU

Değerli meslektaşlarım

Dünya nüfusunun dörtte üçünün ağız kokusu veya nefes kokusu şikayeti varken, Batı'da her büyük şehirde ağız kokusu tedavi merkezleri, dünya üniversitelerinde ağız kokusu tedavi birimleri kurulurken, bizim fakültelerimizde ağız kokusu tedavisi adeta yok farz edilmektedir.

Ağız kokusu ve nefes kokusu şikayeti ile müracaat eden hastalarımızın diştaşı ve plak temizliğinin yapılması ağız kokusunun azalmasına yetersiz olmaktadır. Bunu sayısız denemelerimizde, yıllar boyunca hep beraber gördük ve yaşadık. Her defasında ağız kokusu bu defa kaybolacak temennisi ile ağız temizliği yaptık fakat çoğunda sınırlı başarı elde ettik. Çünkü, ağız kokusu ağızda olabilir ama sebebi ağızda olmayabilir.

Bu konuda bir eksiği gidermek için bu eseri kaleme aldım.
Sayısız makaleyi, mikrobiyoloji eğitimimi ve mesleki tecrübemi birleştirince bu eser ortaya çıktı.

Bu kitapta karşımdaki hekim ile konuşur üslup kullandım, klinikte kullanamayacağınız bilgi vermedim. Anlatılanların hepsi klinisyenin pratik uygulamalarına yöneliktir, ansiklopedik değildir. Bu kitapta ülkemizde marketlenen 147 tane ağız ürününü ve bir çok ağız kokusu ürünü formülleri bulacaksınız. Sizlerle paylaşmak istedim.


Murat Aydın
Diş Hekimi
Mikrobiyoloji doktoru


Ağız kokusu nedir?

Ağız kokusunun sebepleri?

Ağız kokusunun tedavisi?

Ağız kokusu forum

Ağız kokusu hakkında dünyada ükemizde neler yaptım

Çinkolu ağız kokusu ürünleri

Ülkemizde durum
Bu sitedeki ve sitenin alt sayfalarındaki her hangi bir bilgiden izinsiz (ç)alıntı yapanlar hakkında yasal haklarım saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 36 ve 37. maddesine aykırı alıntı yapmak suç teşkil etmektedir. Ayrıca internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ile ilgili olarak 4 Mayıs 2007 tarihinde kabul edilen 5651 sayılı internet yasasına göre de bu durum cezai işlem gerektirmektedir. Buradaki bilgiler kullanıcıya fikir vermek ve destek sağlamak içindir. Muayene, tanı, tıbbi tavsiye, konsültasyon ve teşhis yerine geçmez.

Orcid kod:
orcid.org/0000-0003-0030-8999

Ana sayfa